top of page
Kotva 1

DUŠE DVOUVÁLCOVÉHO MOTOCYKLU

OFICIÁLNĚ SE JMENUJE BIALBERO 1200 CORSACORTA. V PRAXI NA SILNICI TO JE PROSTĚ ÚŽASNÝ UNIKÁTNÍ DVOUVÁLCOVÝ MOTOR, DO KTERÉHO SE OKAMŽITĚ ZAMILUJETE

BIALBERO 1200 
CORSACORTA

Naše duše žije zde, mezi dvěma válci motoru Bialbero 1200 CorsaCorta umístěnými do V v úhlu 87°. Tento motor, zkonstruovaný Francem Lambertinim, přivádí zpět k životu slavnou minulost značky Moto Morini, a to nejen svým jménem, které evokuje 250 Bialbero, které bylo před rokem 1950 nejrychlejším ze všech jednoválcových motocyklů, ale také svou architekturou a konstrukcí, ve které jsou zapracované další historické modely Moto Morini, jejichž motory také vytvořil konstruktér Franco Lambertini.

 Objem válců 1187 cm3, čtyři ventily, kapalinou chlazený, blok motoru s klikovou skříní, dvě vačkové hřídele, hlavy z hliníkové slitiny s 10% křemíku – motor Bialbero 1200 CorsaCorta kombinuje některé typické znaky italských motorů s inovativními myšlenkami: např. smíšené řešení ventilového rozvodu, kdy jsou vačkové hřídele poháněné dvěma protilehlými řetězy, a ty pohání společná kliková hřídel, která prochází skrze V obou válců.

Kotva 2

CESTA DO RÁJE

KAŽDÉ TECHNICKÉ ROZHODNUTÍ NA NAŠEM MOTORU MÁ TEN SAMÝ CÍL: POSKYTNOUT VÁM BEZBŘEHÉ POTĚŠENÍ A NIKDY NEKONČÍCÍ RADOST Z JÍZDY

Kotva 3

Úhel, který válce svírají, zajišťuje perfektní vyváženost motoru CorsaCorta, u kterého pak není třeba vyvažovacích hřídelí. Důsledkem je nižší setrvačnost, což umožňuje dosažení vysokých otáček motoru. A navíc výjimečnou hodnotu vrtání (107 mm) lze kombinovat s dostatečně velikými ventily, které mohou pořádně povolit otěže tomuto vysokootáčkovému dvouválci. Při jízdě se vskutku Bialbero 1200 CorsaCorta projevuje solidní a stálou silou motoru, a to i ve vysokých rychlostech, na rozdíl od všech ostatních dvouválců, které ve vysokých otáčkách trpí. Je to naprosto unikátní motor, vyvíjí právě tak potřebné množství výkonu, abyste si mohli naplno užít jakoukoliv jízdu, mohli se směle pustit do každé zatáčky a zaměstnali excelentní rám.

 

Záměrem při vytvoření motoru Bialbero 1200 CorsaCorta bylo poskytnout naprosté potěšení z jízdy. Samotné technické údaje o motoru nenapoví tolik, jako když nasednete, nastartujete motor a přidáte plyn.

bottom of page