top of page
Kotva 1

1937-2018: příběh italského motocyklu

100% stvořen v Itálii, jmény, které se staly legendami, v rukou společností, které dnes vyrábí ty nejlepší díly

ORIGINÁLNÍ RUČNÍ VÝROBA

Za téměř osmdesát let jsme udělali pořádný kus práce. Bylo to v roce 1937, kdy závodník Alfonso Morini založil naši společnost: byl to velmi rychlý jezdec, ale také dobrý mechanik a zkušený návrhář, schopný vytvořit vítězné závodní motocykly, které byly na silnici velice spolehlivé. Stejně jako 250 Bialbero, jel Tarquinio Provini, který byl nejrychlejší single válec na světě nebo 125 Competizione, na kterém Umberto Masetti získal národní titul. Výsledkem je model 175, standardní model, který si nováček Giacomo Agostini vybral pro své první závodní kolo.

Historie Moto Morini pokračuje a mýtus zůstává neporušený, ve vzpomínkách těch, kteří snívali o jízdě na 3 ½, poháněném podélným motorem V-Twin 72 ° navrženým Francem Lambertinim a těmi, kteří si dnes mohou vychutnat nezdolný charakter z modelu Bialbero 1200 CorsaCorta, navržený stejným inženýrem, který se chystá vrátit některé koncepty historického motoru.

Kotva 2

1937-2018: příběh italského motocyklu

Bologna se stala rodištěm naší značky, pak se společnost přesunula do Trivolzio, mezi Milánem a Pavií, a zde přetransformovala svoji výrobu na moderní a výkonnou fabriku o rozloze 3.500 čtverečních metrů, kde se každý motocykl ze stáje Morini sestavuje ručně, počínaje motorem až po poslední šroub. Každý model je postaven na zakázku a na základě osobních specifikací osoby, která si ho objednala. Při čekání na hotový produkt mohou sledovat montážní proces osobně nebo na dálku. Řemeslné zpracování a italský styl jsou dvěma základy každého Moto Morini.

Kotva 3
bottom of page